O nás


Mojím prvým psíkom v detstve bol krásny, ale neposlušný írsky seter JORDAN. Po jeho smrti sme sa ujali vyhodeného šteniatka z ulice LABKY. K Labke po čase pribudol zlatý retriever DASTY a do tretice všetko dobré - zakladateľka našej chovateľskej stanice - DESIRE FLUMEN "Gracie" - zlatý retriever s PP.

Naša chovateľská stanica Jordan river vznikla v roku 2017. Žijeme na strednom Slovensku v dedinke Hrochoť, v lone Podpoľania, obklopení krásnou prírodou.

So psíkmi sa venujeme hlavne športu BVK (branný viacboj kynológov), kde sú naše deti a psy veľmi úspešní. Ďalej sa venujeme športovej kynológii - výcviku poslušnosti a pachovej práci - stope. V rámci Kynologickej záchrannej brigády BB sa venujeme aj záchranárčine - vyhľadávaniu ľudí v lese a ruinách. Príležitostne a pre radosť robíme agility v Banskobystrickom agility klube.

Sme členom Slovenského retriever klubu /SRK/, Kynologickej záchrannej brigády Banská Bystrica /KZZSR/, Banskobystrického agility klubu /BAK/ a Canisterapeutického sdružení Jižní Morava.